Salon Eden

GUASHA(POŠKRABOVÁNÍ)

Stručný popis

GUASHA(POŠKRABOVÁNÍ)

Čínská léčebná metoda Guasha (kvaša) – čili „poškrabování“, která používá masážní destičku, nabuzuje energii, odvádí toxické látky a uvolňuje ztuhlé a bolavé svaly. Destička je vyrobena z upravené rohoviny čínského vodního buvola. Využívá se při masáži těla a končetin. Je vhodná ke snížení horkosti v hlavě, zlepšení prokrvení mozku a zrychlení metabolizmu v těle. Výsledkem působení kvaši může být dočasný vznik drobných červených skvrnek. Guasha – detoxikační masáž

Guasha se obvykle nepoužívá samostatně, ale společně s jinou masáží.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | GUASHA(POŠKRABOVÁNÍ)

Masáž přišla z Číny před 2000 lety a dosud se tam hojně používá. Gua znamená škrábat a sha je horko, kožní vyrážka. Poškrabování je možné provádět specielně upravenou škrabkou z buvolího roku, v některých případech se ale hodí destička z jadeitu. Dříve bylo poškabování jadeitem určeno pouze čínským císařům a vysokým hodnostářům, ale časy se mění. Poškrabování se provádí v olejové lázni z třezalkového oleje,nebo specielního bílého a červeného čínského oleje, který se během poškrabování lije na kámen. Guasha byla jedním z největších tajemství východní medicíny.

Jadeit má také pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla. Už odedávna se jím léčily i potíže při zažívání, koliky, žloutenka a žaludeční potíže.Pokud používáme třezalkový olej,ten jemným způsobem ovlivní náš tělesný a duševní stav, zlepší a zesilní pozitivní efekt světla na psychiku, ovlivňuje specielní procesy v nervovém centru, zmenšuje tělesnou reakci na stres, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu a vylučování moči.

Guasha je holistická metoda, která účinně detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabování se objeví „škrábance“, jejichž barva a její intenzita indikuje stav organismu a jeho překyselení. Zabarvení během 2–7 dnů zmizí. Masáž je zcela bezpečná, pouze při prvním použití může díky prvotnímu čištění svědit. Její účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Je krátká a účinná.

Lze jí použít všude tam, kde má klient bolesti spojené s akutní nebo chronickou nerovnováhou v těle, například pro:

bolesti svalů a kloubů

prevence nastydnutí

bronchiální astma

ischias

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X